Potrąconą sarenką zaopiekowali się strażacy

We wtorek (13.02) druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne po przyjechaniu do remizy, zauważyli leżącą przy ogrodzeniu młodą sarnę. Niestety zwierze nie mogło wstać i strasznie cierpiało. Strażacy nie pozostali obojętni wobec krzywdy zwierzęcia i natychmiast wezwali pomoc.

Do czasu przybycia wolontariuszy, którzy zabrali zwierzę do specjalistycznej placówki zajmującej się dzikimi zwierzętami w Błędowie w gminie Pomiechówek, druhowie okryli ręcznikiem cierpiące zwierzę i zabezpieczali miejsce w którym sarna przebywała. Wolontariusze przewieźli zwierzę do placówki, gdzie uzyska specjalistyczną pomoc i mamy nadzieję, że wkrótce będzie biegać w okolicy. Szkoda, że kierowca, który potrącił zwierzę nie wykazał się empatią tylko odjechał z miejsca. 

Dużo saren na terenie Modlina Twierdzy

Na terenie Modlina Twierdzy w różnych zagajnikach spotkać można dużą ilość saren. Strażacy apelują szczególnie do kierowców aby zachować szczególną ostrożność, szczególnie przy zalesionych terenach. O zdarzeniu poinformowany został również dyrektor obiektu Twierdza Modlin, na terenie którego nieruchomości doszło do potrącenia. Z informacji uzyskanych od Sebastiana Sosińskiego, przekazał on wszystkim swoim pracownikom aby jeźdżąć po terenie i w okolicy nieruchomości zachowywać szczególną ostrożność.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.