Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Nowodworskie obchody 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości

W piątek (10.11) rozpoczęły się w Nowym Dworze Mazowieckim dwudniowe obchody 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości. W piątek część pierwsza zorganizowana została w Modlinie Twierdzy, gdzie odprawiona została uroczysta Msza Święta a następnie na Cmentarzu Fortecznym odbył się Apel Pamięci z Salwą Honorową.

Modlin Twierdza

Mszy świętej przewodniczył dziekan dekanatu zakroczymskiego ks. kan. Andrzej Redmer, który również wygłosił homilię. W uroczystym nabożeństwie udział wzięli przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz poczty sztandarowe wystawione przez 2 Mazowiecki Pułk Saperów oraz Straż Miejską i społeczność szkolną.

Po przejściu na cmentarz forteczny, odbył się wojskowy Apel Pamięci poprzedzony wystąpieniem burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego Jacka Kowalskiego. Żołnierze 2 Mazowieckiego Pułku Saperów oddali salwę honorową. Zebrani złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Obrońców Modlina.

 

Nowy Dwór Mazowiecki

W sobotę 11 listopada Mszą Świętą w kościele pw. św. Michała Archanioła, rozpoczęto drugi dzień obchodów 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości w Nowym Dworze Mazowieckim. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. kan. Andrzej Kwiatkowski. W nabożeństwie udział wzięli licznie zebranie mieszkańcy w władzami samorządowymi oraz przedstawicielami służb. Licznie przybyły również poczty sztandarowe z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Straż Miejska i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Nowy Dwór Mazowiecki. Młodzież z placówek edukacyjnych również wystawiła poczty sztandarowe.

Po nabożeństwie zebrani przeszli w Marszu Niepodległości pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odśpiewano Hymn Polski oraz złożono wiązanki kwiatów. Przemarsz uczestników zabezpieczali policjanci z nowodworskiego Wydziału Ruchu Drogowego, strażnicy miejscy oraz druhowie z OSP Nowy Dwór Mazowiecki.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.