Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Nowodworskie służby na szkolnym spotkaniu

Szkołę Podstawową w Nowych Grochalach odwiedzili nowodworscy policjanci. Do wspólnych działań zaproszeni zostali też strażacy, służby medyczne i straż graniczna. Funkcjonariusze przypominali uczestnikom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Nie obyło się także bez prezentacji sprzętu oraz przekazania wielu informacji na temat codziennej służby funkcjonariuszy.

Wtorek 10 października br. dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowych Grochalach był nie lada atrakcją. Do placówki przyjechali policjanci z nowodworskiej komendy policji, przedstawiciele straży pożarnej, straży granicznej oraz służb medycznych. Przewodnim tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo oraz promocja zawodów.

Wszystkie służby przygotowały dla każdej grupy wiekowej krótkie spotkania, podczas których omówione zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa. Uczniowie przypominali sobie jak powinni zachowywać się na drogach jako piesi, rowerzyści, czy pasażerowie pojazdów. Dowiedzieli się w jakich sytuacjach należy zadzwonić na numer alarmowy 112 i jakie podstawowe informacje przekazć dyspozytorowi podczas zgłoszenia interwencji. Policjanci przekonywali uczniów do używania elementów odblaskowych, które najmłodsi otrzymali w ramach działań.

Uczestnicy mieli również okazję zobaczyć z bliska jak wygląda radiowóz, wozy strażackie, ambulans oraz sprzęt wykorzystywany przez straż graniczną. Uczniowie mogli zapoznać się z elementami umundurowania i wyposażenia poszczególnych służb. Podczas spotkań padło również wiele pytań o codzienne zadania funkcjonariuszy. Przedstawiciele każdego zawodu udzielali wielu informacji i zachęcali do wstąpienia w swoje szeregi.

Jedną z wielu tego przedpołudnia atrakcji był pokaz tresury i umietętności policyjnego psa służbowego, którego przewodnik zaprezentował sztuczki, które potrafi „Mirt” z nowodworskiej jednostki.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył sie również policyjny Borsuk, z którym dzieci chętnie „przybijały piątki”, przytulając się do pluszowej maskotki.

Radości i zabawom nie było końca. Uczniowie byli zachwyceni wieloma przygotowanymi z myślą o nich atrakcjami, z których chętnie korzystali i które wywoływały uśmiech na ich twarzach.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.