Areszt dla nożownika

Trzy miesiące tymczasowego aresztu – to środek zapobiegawczy, jaki zastosował Sąd Rejonowy w Pułtusku wobec mężczyzny podejrzanego o ranienie nożem 43-latka. Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie gminy Nasielsk. Pokrzywdzony trafił do szpitala.

W środę po południu nasielscy policjanci interweniowali w Starych Pieścirogach, w związku z otrzymanym zgłoszeniem o rannym mężczyźnie. Okazało się, że 43-latek ma m.in. rany kłute klatki piersiowej i wymaga natychmiastowej interwencji medycznej. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani śledczy, którzy wykonali pod nadzorem prokuratora czynności procesowe zabezpieczając ślady i dowody. Zgromadzone przez mundurowych materiały w tej sprawie doprowadziły do ustalenia i zatrzymania podejrzanego 19- latka. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że podczas spotkania 43-latek znienacka został zaatakowany przez 19- latka, który 3-krotnie ranił go nożem.

W piątek zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo grozi kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności. W piątek 13 października Sąd Rejonowy w Pułtusku na wniosek Prokuratury zastosował wobec 19- latka tymczasowy areszt na trzy miesiące.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.