Uroczysta zbiórka w PSG Warszawa-Modlin z okazji mianowania uczniów na kolejne stopnie kadeta

W siedzibie Placówki Staży Granicznej Warszawa – Modlin odbyło się uroczyste wręczenie uczniom drugiej klasy liceum o profilu Straż Graniczna z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku aktów mianowania na kolejne wyższe stopnie kadeta. Wręczenia aktów dokonali Komendant PSG Warszawa – Modlin ppłk SG Mariusz Taperek wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół Panem Michałem Wojtusikiem.

W minioną środę (11 października 2023 roku) salę konferencyjną Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin wypełniło 25 uczniów klasy o profilu Straż Graniczna, którzy w toku dotychczasowej nauki, spełnili wymagane kryteria – zgodnie ze szkolnym Regulaminem klas mundurowych do otrzymania mianowania na kolejne wyższe stopnie kadeta.

Uroczysta zbiórka, która odbyła się w obecności Pocztu Sztandarowego Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku, dyrektora tej szkoły, kadry kierowniczej placówki Straży Granicznej oraz wychowawców i opiekuna klas o profilu Straż Graniczna, została zorganizowana po to, by młodym ludziom, którzy zainteresowani są służbą na rzecz bezpieczeństwa granic, przybliżyć ceremoniał Straży Granicznej, a także docenić ich starania o awans i rozwijanie zainteresowań w fachu granicznym.

Wszyscy ci uczniowie, którzy uzyskali bardzo dobre oceny z zachowania, odpowiednią średnią ocen z przedmiotów semestralnych, jak również aktywnie uczestniczyli w życiu i działalności szkoły oraz angażowali się w jej reprezentowaniu podczas uroczystości o charakterze histotyczno – patriotycznym otrzymali z rąk dyrektora szkoły Pana Michała Wojtusika akty mianowania oraz gratulacje od komendanta placówki SG ppłk. SG Mariusza Taperka i jego zastępców.

Przypomnijmy, że Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku jest jedną z pięciu patronackich szkół Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej im. Powstania Warszawskiego, z którą na co dzień współpracujemy w zakresie edukacji młodzieży. Od dwóch lat na mocy podpisanego porozumienia między szkołą a naszym oddziałem uczniowie klas o profilu Straż Graniczna mogą rozwijać swoje zainteresowania na zajęciach związanych ze służbą w mundurze, a dzięki aktywnej współpracy z funkcjonariuszami nowodworskiej placówki SG dodatkowo poznawać tajniki granicznej służby także w realnych warunkach.

Obecnie w płońskim liceum w klasach o profilu Straż Graniczna wiedzę o specyfice naszego zawodu i najważniejszych zadaniach formacji zgłębia 74 uczniów.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.