Nowy Dwór Maz: Chwilę po kradzieży policjanci odzyskali skuter wodny

Nowodworska prokuratura zastosowała dozór policyjny wobec mężczyzny, podejrzanego o kradzież skutera wodnego wraz z przyczepką. 41-latka w wyniku pościgu zatrzymali policjanci nowodworskiego wydziału prewencji. Odzyskali też mienie o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nowodworzaninowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci wydziału prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymali zgłoszenie o kradzieży skutera wodnego. Natychmiast udali się we wskazany rejon, gdzie podjęli nocne poszukiwania. Na terenie gminy Zakroczym zauważyli toyotę z przyczepką na której był skuter. Na widok radiowozu kierujący pojazdem podjął ucieczkę. Mundurowi ruszyli za nim. W pewnym momencie mężczyzna zatrzymał auto i dalej kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci byli jednak od niego dużo sprawniejsi i szybsi. Po przebiegnięciu kilkuset metrów dogonili i zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 41-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w komendzie policji. Nowodworscy patrolowcy odzyskali też skradzione mienie o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez policjantów wydziału dochodzeniowo- śledczego, mężczyźnie został przedstawiony zarzut kradzieży. Nowodworska prokuratura zastosowała wobec 41-latka dozór policyjny. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.