Nowy Dwór Maz: Dodatkowa karetka w ciągu dnia

Od 1 stycznia 2018 roku w godzinach 7-19 w Nowym Dworze Mazowieckim dyżurować będzie dodatkowa karetka z podstawową obsadą medyczną. Takie założenie prezentuje Plan działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne na terenie Województwa Mazowieckiego.

Obecnie w powiecie nowodworskim zlokalizowane są 4 zespoły wyjazdowe Ratownictwa Medycznego. Karetka z lekarzem znajduje się w Nowym Dworze Mazowieckim i Nasielsku. Zespoły z ratownikami medycznymi znajdują się w Zakroczymiu i Kazuniu Polskim. Wszystkie zespoły pełnią dyżur 24 godziny na dobę. Od nowego roku do pomocy zostanie dołożona jeszcze jedna karetka typu podstawowego. Zespół dostępny będzie w godzinach 7-19 i stacjonować będzie przy ulicy Miodowej wraz z zespołem specjalistycznym.

Dzięki dodaniu kolejnej karetki ma skrócić się czas dotarcia medyków do pacjenta. Kilka dni temu pisaliśmy jak w budynku Poczty Polskiej przy ulicy Modlińskiej, potrzebna była interwencja ratownictwa medycznego. Niestety w okolicy nie było wolnej karetki i na miejsce przyjechała straż pożarna. Więcej tutaj

Zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego swoim zasięgiem obejmuje również część gmin Wieliszew oraz Jabłonna, gdzie w razie zagrożenia życia ma najbliżej. Dzięki dodatkowej karetce uniknie się długiego oczekiwania na przyjazd pomocy medycznej.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.