Nuna: Bal Wszystkich Świętych

Parafia pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Nunie po raz czwarty zorganizowała Bal Wszystkich Świętych. W sobotę 25 listopada br. wzięły w nim udział dzieci ze Szkół Podstawowych w Popowie Borowym i Budach Siennickich. Atrakcje dla uczestników przygotował nowo powstały oddział parafialny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Spotkanie rozpoczęto od nabożeństwa w kościele parafialnym. W trakcie proboszcz parafii ks. Tadeusz Jabłoński opowiedział, jakie cechy charakteryzują świętych. Zwrócił uwagę, że są to osoby otwarte na wewnętrzną przemianę, tak było na przykład w przypadku św. Marii Magdaleny czy św. Pawła, który nawrócił się, choć wcześniej czynił wiele zła.

W gronie uczestników były dzieci przebrane na przykład za św. Floriana, św. Krzysztofa, św. Jana Pawła II, św. Anielę czy św. Jerzego. Odpowiadały one na pytanie, kto może zostać świętym. Jeden z uczniów klasy czwartej orzekł, że „każdy, kto chce, kto kocha Pana Boga i ludzi, i każdego dnia stara się być lepszy”.

Po nabożeństwie wszyscy spotkali się na plebanii parafii. Oddział parafialny KSM zorganizował dla dzieci dyskotekę z konkursami. Dzieci opowiadały o świętym, za którego się przebrały, stojąc na tle tzw. Ściany Chwały, wzięły udział w konkursie na najpiękniejszy strój, odpowiadały na pytania dotyczące świętych.

„Bal Wszystkich Świętych jest w naszych szkołach poprzedzony specjalną katechezą. Uczniowie aktywnie się do niego przygotowują i nawet nie pomyślą o Halloween” – komentował ks. proboszcz Tadeusz Jabłoński.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.