Nowy Dwór Maz: Dzielnicowy pomógł starszej kobiecie wrócić do domu

W sobotni wieczór dzielnicowy z Nowego Dworu Mazowieckiego na terenie miasta zauważył starszą kobietę, która nie potrafiła samodzielnie wrócić do swojego domu. Policjant ustalił gdzie mieszka 95-latka, a następnie przekazał kobietę pod opiekę zaniepokojonej wnuczce.

8 maja 2021 r. przed godz. 19:00 dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymał informację o starszej, zdezorientowanej kobiecie, która nie wiedziała jak wrócić do swojego miejsca zamieszkania. Jak się okazało w sobotę 95-latka wybrała się na zakupy do jednego z marketów. Po wyjściu ze sklepu straciła orientację w terenie i znalazła się na drugim końcu miasta, w trudno dostępnym rejonie Wału Narwianego.

Dzielnicowy natychmiast udał się na miejsce. Ustalił jak kobieta się nazywa, następnie gdzie mieszka i zaopiekował się mieszkanką Nowego Dworu Mazowieckiego. Policjant bezpiecznie odwiózł kobietę do jej miejsca zamieszkania, gdzie czekała na nią zaniepokojona wnuczka.

Cała historia znalazła szczęśliwy finał. 95-latka bezpiecznie trafiła pod opiekę rodziny. Kobiety podziękowały dzielnicowemu za pomoc.