Nowy Dwór Maz: Finał Konkursu Wiedzy Historycznej

W siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się finał Międzygminnego konkursu wiedzy historycznej „Droga do Niepodległości”, dla uczczenia 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Konkurs zorganizowany przez Komitet Społeczny na rzecz rozwoju Powiatu Nowodworskiego „Przedsiębiorczy Nowodworski”, został objęty Patronatem Honorowym Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego, Burmistrza Zakroczymia oraz Wójta Gminy Czosnów.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Czosnowa, Nowego Dworu Mazowieckiego i Zakroczymia.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, jak również gratuluję wykazania się ogromną wiedzą historyczną naszej Ojczyzny, a także nauczycielom za odpowiednie przygotowanie młodzieży.

Szczególnie dziękuję Pani Ewie Borkowskiej – Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Dworze Mazowieckim, za umożliwienie przeprowadzenia finału konkursu w siedzibie biblioteki, a także Pani Monice Karabin, za wsparcie koordynacji konkursu w Nowym Dworze Mazowieckim.

Pragnę podkreślić, iż wyjątkowość i szczególne znaczenie konkursu podkreśla otrzymanie oficjalnej zgody Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy na używanie i wykorzystywanie prezydenckiego, okolicznościowego Znaku Stulecia Niepodległości, a także decyzją Pełnomocnika Rządu do spraw Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej Ministra Jarosława Sellina, na korzystanie z identyfikacji wizualnej Programu Wieloletniego „Niepodległa”.

autor: Grzegorz Żeberek


Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.