Pomiechówek: W sobotę pogrzeb ekshumowanych szczątków na Forcie

Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN uprzejmie informuje, że pochówek szczątków ofiar niemieckich zbrodni ekshumowanych na terenie Fortu III w Pomiechówku odbędzie się w dniu 15 grudnia 2018r. o godz. 11:30 na terenie fortu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnej modlitwy i oddania hołdu naszym Rodakom pomordowanym przez Niemców.

Podczas planowanej ceremonii pochowane zostaną szczątki ofiar ekshumowane w czasie pierwszego etapu prac archeologicznych prowadzonych w tym roku przez Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN. Planowane są kolejne etapy prac, po których sukcesywnie chowane będą kolejne odnalezione szczątki. Celem tych działań jest zapewnienie godnego miejsca pochówku wszystkim ofiarom spoczywającym do dziś w dołach śmierci, do których wrzucili ich niemieccy oprawcy. Zwieńczeniem naszej misji będzie wielka uroczystość państwowa po zakończeniu prac archeologicznych, przy trwale urządzonym cmentarzu wojennym i upamiętnieniu ofiar niemieckiego obozu w Forcie III.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.