Nowy Dwór Maz: Ludzka głupota może doprowadzić do tragedii

Na nic apele czy pogadanki w szkołach o bezpieczeństwie podczas ferii, szczególnie na akwenach wodnych. Mimo Wielu spotkań z najmłodszymi mieszkańcami przeprowadzonych w szkołach, zarówno przez strażaków jak i straż miejską oraz policję, nie brakuje chętnych do zabaw na kruchym lodzie przy brzegu rzeki Narwi.

Podczas patrolu quadami brzegu rzeki Narwi, druhowie z OSP Ratownictwo Wodne w pierwszym tygodniu ferii, zauważyli kobietę z małym dzieckiem, którzy dokarmiali zwierzęta stojąc na lodzie. Kobieta została poinformowana o zagrożeniach jakie niesie za sobą takie nieodpowiedzialne zachowanie. Lód jest bardzo kruchy i w każdej chwili może pęknąć.

Na szczęście na terenie powiatu nowodworskiego nie doszło do żadnego wypadku na akwenie wodnym. Strażacy cały czas są przygotowani do niesienia pomocy. Zastępy z Państwowej Straży Pożarnej ćwiczą wraz z druhami z różnych jednostek OSP z terenu powiatu, techniki ratownictwa w warunkach zimowych i podejmowanie ludzi z wody po zarwaniu się lodu.

Ponownie wraz z ratownikami apelujemy. Zabawa na lodzie jest bardzo niebezpieczna! Prosimy nie wchodzić na lód, nawet jak wydaje się być gruby. Nie na całej powierzchni jest jednakowa grubość i w każdej chwili może dojść do nieszczęścia!

W gotowości do niesienia pomocy pozostają strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim (tel. 998) oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne (tel. 998 lub 601-100-100).

W okresie przed feriami szkoły na terenie miasta Nowego Dworu Mazowieckiego odwiedzili strażacy, policjanci i strażnicy miejscy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.