Nowy Dwór Maz: Manewry Kabaretowe za nami

Już po raz 11., nowodworska publiczność miała okazję uczestniczyć w niezwykłym treningu mięśni brzucha odpowiedzialnych za śmiech podczas Manewrów Kabaretowych. Organizatorzy zatroszczyli się o atrakcyjny program, w którym znalazły się popisy topowych polskich kabaretów.

Jako pierwszy wystąpił niezwykły kwartet smyczkowy -Grupa MoCarta. Znany już chyba na całym świecie kabaret muzyczny, popisał się nie tylko doskonałym kunsztem muzycznym, ale też kreatywnym i błyskotliwym poczuciem humoru. Jako kolejny kabaret zaprezentował się Czesuaf, rozśmieszając zebraną publiczność żartem językowym, sytuacyjnym a także pokazał się w brawurowo wykonanej piosence kabaretowej. Kabaret Zachodni, pochodzący z polskiego zagłębia młodych kabaretów – Zielonej Góry, z dużą swobodą świadczącą o wysokim poziomie aktorów i doświadczeniu, rozbawił gości Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dosyć klasycznymi w formie, a jednak zaskakującymi i przezabawnymi skeczami.

Całość skomentował i ubarwił swoimi żartami lubiany stand-up’er Tomasz Jachimek. Po trzy i półgodzinnej zabawie publiczność opuszczała salę z uśmiechami na twarzach.

Impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarze nowodworzan, od lat dając możliwość spojrzenia z dystansu na własne życie i sprawy otaczającego świata, znów spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i pozostawiła uczestników z radością i bodaj, lepszym zdrowiem.

Organizatorami tegorocznej edycji Manewrów Kabaretowych było Miasto Nowy Dwór Mazowiecki, Nowodworski Ośrodek Kultury i Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Imprezę wsparł finansowo Wojewódzki Urząd Marszałkowski oraz Samorząd Nowego Dworu Mazowieckiego.