Nowy Dwór Maz: Mężczyzna z rozciętą głową leżał w rowie

W poniedziałek (18.01) chwilę przed godziną 13 na DK62 w Nowym Dworze Mazowieckim przejeżdżający strażacy z Nasielska zauważyli leżącego w rowie mężczyznę z rozciętą głową. Natychmiast ruszyli mu na pomoc informując o wszystkim dyspozytora Powiatowego Stanowiska Kierowania. 

Na miejsce zdarzenia po chwili dojechały zastępy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki i OSP Ratownictwo Wodne. Mężczyzna został opatrzony przez strażaków oraz zapewniono mu komfort termiczny.

 – Okazało się, że mężczyzna szedł poboczem i pośliznął się a następnie wpadł do rowu i rozciął sobie głowę. Strażacy założyli mu kołnierz ortopedyczny i opatrzyli ranę oraz posadzili na desce, oczekując na przyjazd wezwanej na miejsce karetki – mówi mł. bryg. Tomasz Wołoszyn, naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Zwracamy się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym służby. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.