Nowy Dwór Maz: Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w sprawie lotniska

W poniedziałek (23.04) o godzinie 13 odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim. Obrady poświęcone były zajęciu stanowiska w sprawie działalności portu lotniczego  Warszawa  – Modlin. 

Radni poprzez aklamację przyjęli stanowisko Rady Miejskiej skierowane do Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Rządu.

STANOWISKO RADY MIEJSKIEJ
W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM
z dnia 23 kwietnia 2018 roku
w sprawie poparcia działań dotyczących rozwoju Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin

Rada Miejska w Nowym Dworze Mazowieckim zwraca się z apelem w sprawie poparcia działań dotyczących rozwoju Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Wspólnym staraniem instytucji rządowych i lokalnych samorządów w lipcu 2012 roku udało się uruchomić port lotniczy, tak potrzebny Warszawie. Inwestycja w Nowym Dworze Mazowieckim, dzięki wysiłkowi wielu ludzi dobrej woli okazała się sukcesem nie tylko w skali regionu czy kraju, ale także w wymiarze międzynarodowym. Port lotniczy w Nowym Dworze Mazowieckim był w ostatnich latach najszybciej rozwijającym się lotniskiem w Europie. Liczba przewiezionych pasażerów sytuuje go dzisiaj na piątym miejscu w Polsce. W odległości 30-40 minut od Warszawy koleją lub szybkim połączeniem drogowym znajduje się port, z którego mieszkańcy całej Polski odlatują do miejsc zlokalizowanych w całej Europie. Dookoła naszego lotniska znalazły swoje miejsca pracy tysiące obywateli, stale przybywa miejsc pracy i rozbudowywana jest infrastruktura służąca zatrudnieniu.

W powstanie tego przedsięwzięcia zaangażowano, łącznie z rozwojem połączeń kolejowych i drogowych, około 1 miliarda złotych. Niemal połowę z tych pieniędzy stanowią środki pochodzące z funduszy Unii Europejskiej. Wszelkie dokumenty strategiczne, zatwierdzone przez wszystkich wspólników Spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o.o., przewidują dalszy rozwój portu – jego rozbudowę, poprawę jakości usług, zwiększenie ilości obsługiwanych pasażerów.
Rada Miejska w Nowym Dworze Mazowieckim z wielkim niepokojem obserwuje blokowanie koniecznego rozwoju portu lotniczego przez jednego ze wspólników spółki – Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. Niezrozumiałe działania tego przedsiębiorstwa zmierzają do pozbawienia dochodów lokalnych przedsiębiorców, likwidacji miejsc pracy na dynamicznie rozwijającym się rynku lokalnym.

Rada Miejska w Nowym Dworze Mazowieckim zwraca się do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Prezesa Rady Ministrów, Ministra Infrastruktury, Posłów i Senatorów RP o wsparcie działań służących rozwojowi Portu Lotniczego Warszawa – Modlin.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.