Kronika Kryminalna za okres od 16 do 22 kwietnia

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Kryminalną. Materiały przygotowane zostały przez Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Targowa– kradzież kieszonkowa

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y 18 kwietnia na placu targowym wykorzystał/li nieuwagę kobiety i dokonał/li kradzieży portfela z torebki. W portfelu znajdowały się dokumenty oraz gotówka w kwocie 2600 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

Droga nr 85 – nietrzeźwy kierujący
21 kwietnia po 19.00, policjanci nowodworskiej prewencji zatrzymali do kontroli 46-letniego kierowcę Citroen Berlingo. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

CZOSNÓW
ul. Warszawska– kradzież elementów stalowych

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 15 do 20 kwietnia, z terenu nieogrodzonej posesji, dokonał/li kradzieży elementów stalowych (m.in. arkusze blachy, ceowniki i beczki stalowe). Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 8000 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z czosnowskim komisariatem.

Łosia Wólka – nietrzeźwy kierujący
20 kwietnia po 19.00, policjanci z Czosnowa zatrzymali w pościgu 40-letniego kierowcę Opla Astry. Mężczyzna po przebadaniu miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu, niewykonanie polecenia zatrzymania auta oraz straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Droga nr 7 – wypadek drogowy
20 kwietnia po 13.00 doszło do zdarzenia drogowego w Kazuniu Nowym, droga nr 7. Według wstępnych ustaleń policjantów, nieznany kierujący pojazdem najechał na tył Citroena Berlingo. W wyniku zderzenia 66-letni kierowca citroena zjechał do rowu gdzie auto przewróciło się na dach. 66-latek trafił do szpitala, a drugi kierowca oddalił się z miejsca. Aktualnie w nowodworskiej komendzie prowadzone jest postępowanie, w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia drogowego. Jednocześnie policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia drogowego.

NASIELSK
ul. Tylna – kradzież kieszonkowa
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y 21 kwietnia w sklepie wykorzystał/li nieuwagę kobiety i dokonał/li kradzieży portfela z torebki, w którym znajdowały się dokumenty i gotówka w kwocie 270 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nasielskim komisariatem.

ul. Płońska – nietrzeźwy kierujący
18 kwietnia po 23.00, policjanci z Nasielska zatrzymali do kontroli 24-letniego kierowcę Opla Astry. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 1, 5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ZUCHY ODWIEDZIŁY KOMENDĘ
Policjanci z naszej komendy gościli grupę zuchów z nowodworskiej 2. Gromady „Zawiszątka”. Spotkania z najmłodszymi obywatelami naszego powiatu są wpisane w stałe zadania policji. Kontakt funkcjonariuszy z dziećmi, ma na celu przybliżenie pracy policji, jak również zaszczepienie od najmłodszych lat ziarna praworządności.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/78355,Zuchy-odwiedzily-komende.html

POLICJANCI UCZCILI POMORDOWANYCH W KATYNIU
Na skwerze księcia Stanisława Poniatowskiego w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się obchody 78. Rocznicy zbrodni katyńskiej. Podczas uroczystości został zasadzony „Dąb pamięci” poświęcony kapitanowi Jerzemu Osterowi. Całość przedsięwzięcia zorganizował Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, Władze Samorządowe oraz 2. Mazowiecki Pułk Saperów. W uroczystości uczestniczyli również policjanci naszej komendy na czele z Komendantem Powiatowym mł. insp. Markiem Chodakowskim.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/78363,Policjanci-uczcili-pomordowanych-w-Katyniu.html

TRWA XI EDYCJA KONKURSU „POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ”
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów.
więcej – http://policja.pl/pol/aktualnosci/157274,Trwa-XI-edycja-konkursu-Policjant-ktory-mi-pomogl.html
POZOSTANIE W NASZEJ PAMIĘCI
– Odszedł na wieczną służbę nasz przyjaciel, insp. w st. spoczynku śp. Tadeusz Bereda. Cześć Jego pamięci. Odpoczywaj w spokoju – tymi słowami Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk pożegnał byłego zastępcę Komendanta Stołecznego Policji podczas ceremonii pogrzebowej w Legionowie. W uroczystości żałobnej z udziałem rodziny, przyjaciół i znajomych wzięli również udział: Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej, byli komendanci stołeczni Policji, kierownicy jednostek i komórek organizacyjnych KSP, policjanci i pracownicy stołecznego garnizonu oraz samorządowcy, z którymi przez wiele lat współpracował.
więcej – http://www.policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/45862,Pozostanie-w-naszej-pamieci.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.