Nowy Dwór Maz: Narkotyki ukrył w bieliźnie

Policjanci Wydziału Prewencji na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego zatrzymali 36- latka, który posiadał przy sobie amfetaminę i marihuanę. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zespołu do spraw nieletnich i patologii nowodworskiej komendy, na jednej z ulic Nowego Dworu Mazowieckiego zauważyli mężczyznę, który na ich widok próbował się oddalić, chcąc uniknąć spotkania z mundurowymi. Policjanci podjęli wobec niego czynności. Za chwilę wyszło na jaw co było powodem takiego zachowania 36- latka.

Funkcjonariusze w odzieży należącej do nowodworzanina ujawnili dwie torebki foliowe z zapięciem strunowym, z zawartością substancji w postaci białego proszku. Nie był to jednak koniec problemów mężczyzny. Za chwilę mundurowi u 36- latka ujawnili także ukryte w bieliźnie kolejne cztery torebki foliowe z zapięciem strunowym, w których znajdował się susz roślinny koloru zielonego.

Mężczyzna został przez policjantów zatrzymany i przewieziony do nowodworskiej komendy. Użyty do badania ujawnionych substancji tester narkotykowy, wskazał na amfetaminę i marihuanę. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli mężczyźnie mienie w postaci gotówki. 36- latek noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Następnego dnia nowodworscy śledczy przedstawili mu zarzut posiadania środków odurzających. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

st. asp. Joanna Wielocha