Nowy Dwór Maz: Nowy samochód – drabina u strażaków

We wtorek (30.10) do podziału bojowego Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim wstawiono nowy samochód pożarniczy specjalny – SD-31 Magirus na podwoziu Iveco Eurocargo.

Sprzęt został pozyskany w ramach projektu „Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych”, a jego zakup został wyłoniony w ramach przetargu uruchomionego przez Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, działającego z upoważnienia Komendanta Głównego PSP. Samochód z drabiną mechaniczną o wysokości 31 m został zakupiony przy współfinansowaniu przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach programu Infrastruktura i Środowisko.

Nowy pojazd będzie służyć nowodworskim strażakom podczas różnorodnych działań ratowniczo-gaśniczych, zwłaszcza podczas pożarów w wysokich budynkach mieszkalnych oraz w zakresie realizacji ratownictwa wysokościowego na tzw. poziomie podstawowym. SD-31 Magirus zastąpi dotychczas użytkowany i mocno już wysłużony – bo blisko dwudziestoletni – podnośnik hydrauliczny SHD 20,6.

Foto: KP PSP Nowy Dwór Mazowiecki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.