Nowy Dwór Maz: Nowy samochód u zawodowych strażaków

Od 1 kwietnia w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Nowym Dworze Mazowieckim służbę pełnić będzie nowy samochód ratowniczo – gaśniczy z modułem technicznym. Z nowym pojazdem od wczoraj (28.03) zapoznają się kierowcy.

Pojazd został pozyskany z zakupów centralnych w ramach projektu pod nazwą „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV.”

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego na podwoziu Man TGM 13.290 4×4 BL, oprócz typowej funkcji gaśniczej posiada dodatkowe wyposażenie, między innymi w postaci zestawu sprzętu hydraulicznego do ratownictwa drogowego. Ponadto na wyposażeniu pojazdu znajduje się nowoczesny system CAFS (ang. Compressed Air Foam System) – system gaszenia pianą sprężoną.

Nowy samochód otrzymał numery operacyjne 531M23. Dzięki pozyskaniu nowego pojazdu nowodworscy strażacy będą mogli zastąpić wysłużony i często awaryjny samochód Star Man 531M21 na fabrycznie nowy i udoskonalony pojazd.

fot. mł. bryg. Tomasz Wołoszyn

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.