Nowy Dwór Maz: Od 9 lat na służbie w Straży Granicznej

Pies służbowy Dodi z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin obchodzi dzisiaj dziewiątą rocznicę służby w Straży Granicznej oraz dziesiąte urodziny.

Dodi służbę w Straży Granicznej rozpoczął 15 stycznia 2007 roku w Placówce Straży Granicznej Katowice-Pyrzowice następnie Warszawa-Okęcie skąd wraz ze swoją przewodniczką trafił do Placówki SG Warszawa-Modlin gdzie służy do tej pory.

Specjalność Dodiego to wykrywanie materiałów wybuchowych i broni.

Najlepiej jednak swojego podwładnego zna jego przewodniczka sierż. szt. SG Monika Banaś, która tak opowiada o Dodim: „Pies dużo ze mną podróżuje w różne zakątki Polski, zawsze uczęszcza ze mną na kursy i szkolenia kynologiczne, uwielbia naturę długie spacery w terenie. Zajmujemy się też dogtrekkingiem rekreacyjnym. Uwielbia samochody i trzeba uważać, bo potrafi wskoczyć, wsiąść i czekać na podróż. Nawet w dniu wolnym sprawdza torby z zakupami bądź inne aktówki osób poruszających się np. na trasie jego spaceru. Wychodząc na spacer sprawdza wszystkie paczuszki pozostawione na korytarzu np. śmieci, jest bardzo zacięty i dlatego należy bardzo uważać na ptaki, bo potrafi nawet wdrapać się na drzewo za nimi.”

Nasz rudy Dodi to pies rasy cocker spaniel angielski. Został wyhodowany, jako pies myśliwski do wypłaszania ptactwa łownego. Dzięki swoim wrodzonym cechom idealnie sprawdza się, jako pies służbowy w Straży Granicznej.

Z okazji podwójnej rocznicy życzymy mu wszystkiego najlepszego.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.