Nowy Dwór Maz: Pożar budynku na Daszyńskiego

W środę (10.02) o godzinie 0:50 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Nowym Dworze Mazowieckim, otrzymał zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego przy ulicy Daszyńskiego w którym przebywać miały 3 osoby. Na miejsce natychmiast udał się zastęp gaśniczy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki oraz podnośnik. Do pomocy przybył zastęp z OSP Nowy Dwór Mazowiecki.

Po dojechaniu pierwszego podmiotu gaśniczego, zauważono dym wydobywający się z klatki schodowej.  Z jednego z pomieszczeń ewakuowano mężczyznę, który odmówił badania, przybyłemu na miejsce zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Po wprowadzeniu do środka roty ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych, zastano pożar dywanu oraz szafki kuchennej. Pożar powstał od piecyka grzewczego, którym dogrzewane było mieszkanie.

Przybyli na miejsce elektrycy odcięli prąd i zauważyli nielegalne przyłącze obchodzące licznik elektryczny. O fakcie tym poinformowano obecnych na miejscu policjantów, którzy prowadzą ustalenia w tej sprawie.

 

Po ugaszeniu płomieni, strażacy wynieśli spalone rzeczy na zewnątrz budynku i dokładnie przelali. W lokalu zdemontowano jedną szafkę oraz usunięto 3 listy boazerii. Na szczęście źródeł ognia już nie było.

Pomieszczenia przewietrzono przy pomocy agregatu osiowego a całość dokładnie sprawdzono kamerą termowizyjną. Miejsce zdarzenia na piśmie przekazano do dozorowania, właścicielce budynku.

Awaria wozu bojowego OSP Nowy Dwór Mazowiecki

Podczas powrotu z akcji, samochód OSP Nowy Dwór Mazowiecki, uległ poważnej awarii. Samochód ratowniczo – gaśniczy marki Star jest z 1993 roku. Pojazd jest już mocno wyeksploatowany i należy go jak najszybciej wymienić. Na szczęście w tym roku w koszarach pojawi się nowy, zakupiony z min. budżetu obywatelskiego.


foto: OSP Nowy Dwór Mazowiecki

Udział w akcji:
531M25 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M53 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
539M30 – OSP Nowy Dwór Mazowiecki
02-81 – Zespół Ratownictwa Medycznego
KPP Nowy Dwór Mazowiecki
Pogotowie Energetyczne.

 

 

One thought on “Nowy Dwór Maz: Pożar budynku na Daszyńskiego

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.