Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Nowy Dwór Maz: Przewodniczący złamał ustawę o referendum?

Inicjatorzy Referendum Lokalnego w sprawie odwołania burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego przed upływem kadencji, zgłosili na policji, złamanie ustawy o referendum lokalnym przez Krzysztofa Bisialskiego, przewodniczącego nowodworskiej Rady Miejskiej.

Michał Jakubowski, pełnomocnik grupy inicjatywnej referendum, zgłosił w Komendzie Powiatowej Policji, fakt złamania art. 29.2 1 ustawy o referendum. Chodzi o zakończenie ostatniej Sesji Rady Miejskiej. W sprawach różnych, przewodniczący zwrócił się z apelem do zebranych.

Ustawa o referendum lokalnym mówi jasno „Zabrania się prowadzenia kampanii referendalnej na terenie urzędów administracji rządowej i samorządowej”. Jakie kroki podejmie policja? O tym przekonamy się wkrótce.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.