Nowy Dwór Maz: Śmiertelny pożar na Bohaterów Modlina

We wtorek (12.03) chwilę przed godziną 22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie o pożarze pomieszczenia w barku przy ul. Bohaterów Modlin/ Górska na osiedlu Pólko w Nowym Dworze Mazowieckim. Na miejsce natychmiast zadysponowano liczne siły i środki ratownicze. 

W związku z trwającym pożarem w Pomiechówku w pierwszym rzucie przybyły zastępy z OSP Nowy Dwór Mazowiecki oraz wojskowi strażacy z Pomiechówka. Pożarem objęte było jedno z pomieszczeń. Po wprowadzeniu do środka roty ratowników z wnętrza wyniesiono 58-letniego mężczyznę, który nie posiadał żadnych funkcji życiowych. Na miejsce natychmiast wezwano zespół Ratownictwa Medycznego oraz przystąpiono do resuscytacji krążeniowo oddechowej. Mimo wysiłku strażaków i następnie medyków, nie udało się uratować mężczyzny. 58-latek zatruł się prawdopodobnie dymem, który powstał na skutek pożaru.

Od rana w środę (13.03) na miejscu pożaru trwały oględziny przez biegłego z zakresu pożarnictwa. Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim wszczęła śledztwo w sprawie pożaru i śmierci nowodworzanina.

Udział w akcji:
531M21 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M22 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M91 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
539M30 – OSP Nowy Dwór Mazowiecki
537M31 – OSP Ratownictwo Wodne
539M31 – OSP Nowy Dwór Mazowiecki
539M42 – OSP Pomiechówek
538M82 – WSP Pomiechówek
W02-81 – ZRM Nowy Dwór Mazowiecki
KPP Nowy Dwór Mazowiecki
Prokurator
Pogotowie Energetyczne

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.