Nowy Dwór Maz: W aucie przewoził 30.000 papierosów bez akcyzy

Policjanci nowodworskiego wydziału prewencji zatrzymali mężczyznę, który w aucie wiózł papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Kontrabanda została zabezpieczona, a 56-latek odpowie za przestępstwo zgodnie z kodeksem karno-skarbowym.

W środę wieczorem patrolowcy z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim na ul. Warszawskiej zauważyli osobowego citroena. Kierujący nim mężczyzna na widok radiowozu próbował odjechać i uniknąć spotkania z policjantami. Mundurowi podjęli wobec niego interwencję. Podczas sprawdzenia okazało się, że siedzący za kierownicą pojazdu 56-latek z powiatu sochaczewskiego jest dobrze znany Policji.

W trakcie interwencji funkcjonariusze w pojeździe mężczyzny ujawnili kartony owinięte czarną folią. Za chwilę wyszło na jaw, że w środku znajduje się blisko 30 000 sztuk papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej.

Policjanci zatrzymali 56-latka, który noc spędził w policyjnej celi. Natomiast zabezpieczona kontrabanda trafiła do policyjnego depozytu.

Mieszkańcowi powiatu sochaczewskiego, za przestępstwo grozi teraz odpowiedzialność karna zgodnie z kodeksem karno-skarbowym.

st. asp. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.