Nowy Dwór Maz: Wernisaż „Krajobraz wsi mazowieckiej”

W Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa Grzegorza Filipczyka pt.: „Krajobraz wsi mazowieckiej”. Motywem przewodnim jego twórczości są pejzaże leśne, wiejskie krajobrazy oraz architektura. Przedstawia je w sposób niezwykle precyzyjny i realistyczny.

Jego ulubionym terenem plenerowym jest Ziemia Zawkrzeńska – malownicza część północnego Mazowsza, z którą jest blisko związany. Malarstwo to pasja twórcy, który nieustannie doskonali swój warsztat oraz regularnie uczestniczy w plenerach, wystawach i konferencjach.

Goście wernisażu z zainteresowaniem oglądali wystawione prace, z których emanował spokój i nostalgiczny duch polskiej, sielskiej wsi. Utrwalone na płótnach drogi, dróżki leśne, chaty oraz architektura w wielu przypadkach zniknęły już z Mazowsza, a prace twórcy pozwalają zachować je w pamięci i przypominają, to co już przeminęło.

Grzegorz Filipczyk chętnie dzielił się opowieściami związanymi z miejscami przedstawionymi na obrazach, a rozmowy gości z artystą przebiegała w miłej i nastrojowej atmosferze. Wystawa „Krajobraz wsi mazowieckiej” w Galerii „Łącznik” trwać będzie do 27 lutego 2019 – serdecznie zapraszamy do oglądania.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.