Łomianki: Włamanie do samochodu osobowego

Gdy tylko dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie o włamaniu do samochodu, na miejsce natychmiast skierował załogę patrolowo-interwencyjną. Tam policjanci zastali właściciela pojazdu oraz 35-latka. Mężczyzna właśnie usiłował wykręcić wtryski paliwa, gdy pokrzywdzony zauważył otworzoną pokrywę silnika w swoim samochodzie. W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili, że to nie pierwsza kradzież z włamaniem, której dopuścił się zatrzymany. Łukasz M. usłyszał łącznie cztery zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, a prokurator objął go policyjnym dozorem.

W czwartek (21.02) około 8.00 dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie o włamaniu do samochodu zaparkowanego w pobliżu jednego z warsztatów samochodowych. Na miejsce natychmiast skierował załogę patrolowo-interwencyjną. Policjanci zastali właściciela pojazdu oraz 35-letniego mężczyznę, który włamał się do samochodu i usiłował dokonać kradzieży wtrysków paliwa.

Jak ustalili funkcjonariusze, zgłaszający chwilę wcześniej zauważył otworzoną pokrywę silnika w swoim samochodzie. Gdy chciał się upewnić, czy to pracownicy warsztatu zaczęli naprawę auta, wtedy przy swoim samochodzie zobaczył nieznanego mu mężczyznę usiłującego dokonać kradzieży części z pojazdu. Pokrzywdzony o całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego. Mężczyzna w rozmowie z policjantami oświadczył, że w samochodzie chciał wykręcić wtryski paliwa. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca powiatu nowodworskiego i osadzili w policyjnej celi.

W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy czynności okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, którego w ostatnim czasie dopuścił się 35-latek. Jak ustalili policjanci, tylko w lutym br. Łukasz M. dokonał kradzieży między innymi przyczepki samochodowej, agregatów prądotwórczych, kabli elektrycznych, włamał się również do pomieszczeń gospodarczych i garażu, skąd skradł zakolcowane opony motocyklowe oraz narzędzia ogrodnicze. Swoim zachowaniem spowodował straty o łącznej wartości około 15 tys. złotych.

Łukasz M. usłyszał łącznie cztery zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Prokurator po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zastosował wobec niego środek zapobiegawczy i objął mężczyznę policyjnym dozorem.

KPP Stare Babice

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.