W sobotni wieczór (28.03) chwilę po godzinie 19:30 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Nowym Dworze Mazowieckim, wpłynęło zgłoszenie o pożar domu letniskowego w Nowym Secyminie gm. Leoncin. Na miejsce wysłano liczne zastępy ratowniczo – gaśnicze.

Gdy na miejsce przyjechały pierwsze zastępy gaśnicze, zastano rozwinięty pożar budynku letniskowego. Natychmiast przystąpiono do podawania prądów wody w natarciu na płomienie. Niestety po ugaszeniu pożaru, znaleziono zwęglone zwłoki mężczyzny.

Spaleniu uległ drewniany domek letniskowy o wymiarach 10×8 metrów. Łącznie w akcji gaśniczej udział brało 6 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej – informuje Dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Na miejsce skierowano technika kryminalistyki oraz grupę operacyjną. Czynności na miejscu wykonywane będą pod nadzorem prokuratora. Zmarły mężczyzna to 57-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego. – informuje st. asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.