Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

O bezpieczeństwie w trakcie zimowego wypoczynku

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim i dzielnicowi spotkali się w tym tygodniu z uczniami Szkół Podstawowych na terenie powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze przekazali najmłodszym wiele cennych rad na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych.

W tym tygodniu asp. Aneta Fabisiak- Wydurska zajmująca się w nowodworskiej komendzie profilaktyką społeczną, wspólnie z dzielnicowymi przeprowadziła cykl spotkań dla uczniów placówek edukacyjnych na terenie powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze przekazali wiele wskazówek jak bezpiecznie spędzić zimowy wypoczynek. Podczas prelekcji zwrócili uwagę, na zagrożenia z którymi mogą się zetknąć zarówno w domu, podczas zabaw na świeżym powietrzu jak i na drodze. Policjanci podkreślili, aby unikać zabawy w pobliżu ruchliwych ulic, ciągów komunikacyjnych oraz w opuszczonych budynkach.

Omówili zasady bezpiecznego zachowania się najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Dzieci doskonale wiedziały jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Przypomnieli również numer alarmowy oraz wskazali sytuacje w jakich należy z niego korzystać i w jaki sposób wezwać pomoc. Funkcjonariuszka przypomniała najmłodszym zagrożenia wynikające z kontaktu z osoba obcą. Podkreśliła, że uczniowie w niepokojących sytuacjach zawsze mogą zwrócić się o pomoc do policjantów. Podczas zajęć uczniowie zadali policjantom wiele ważnych i ciekawych pytań. Młodzież była bardzo zaangażowana, a całe spotkania przebiegły w miłej atmosferze.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.