O bezpieczeństwie z zakroczymskimi uczniami

W minionym tygodniu nowodworscy policjanci spotykali się z dziećmi i młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Zakroczymiu. Podczas prelekcji rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, przekazując wiele cennych rad i uwag.

Funkcjonariusze nowodworskiej komendy na bieżąco realizują spotkania edukacyjne, by przypominać i uświadamiać uczniom, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. 4 października 2023 r. policjantka zajmująca się w nowodworskiej komendzie profilaktyką społeczną wspólnie z funkcjonariuszem zakroczymskiego posterunku odwiedziła dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Pomnik Wdzięczności w Zakroczymiu.

Podczas prelekcji policjanci przypomnieli zgromadzonym uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie w terenie niezabudowanym. Przekazali rownież jak ważne jest noszenie w miejscu widocznym elementów odblaskowych, szczególnie teraz, kiedy dzień jest coraz krótszy i szybko zapada zmierzch.

Realizowane przez nowodworskich mundurowych lekcje mają na celu edukację od najmłodszych lat oraz uchronienie dzieci i młodzieży przed różnego rodzaju zagrożeniami podczas korzystania z dróg. Wpływają także na świadomość niechronionych uczestników ruchu drogowego, dotyczącą konsekwencji zdarzeń drogowych.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.