O służbie w policji i bezpieczeństwie

Nowodworskie funkcjonariuszki odwiedziły uczniów Szkoły Podstawowej w Leoncinie. Podczas spotkania rozmawiały z młodzieżą o zawodzie policjanta oraz szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

W czwartek oficer prasowa wspólnie z policjantką zajmującą się w nowodworskiej komendzie profilaktyką społeczną udały się do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leoncinie. Przeprowadziły tam spotkania z uczniami klas VI-VIII. Głównym tematem była cyberprzemoc, hejt, handel ludźmi oraz mowa nienawiści. Młodzież dowiedziała się na czym polega cyberbulling, sexting i grooming, a także przypomniała sobie zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Policjantki poinformowała również uczniów co powinni zrobić i gdzie szukać pomocy w przypadku kiedy staną się świadkami przemocy lub sami jej doświadczą.

Podczas spotkania promowano również zawód policjanta. Uczniom przedstawiono zasady doboru do służby oraz poszczególne etapy rekrutacji. Funkcjonariuszki wskazały możliwość wyboru wielu ciekawych ścieżek kariery zawodowej w policji oraz przekazały plakaty i broszury informacyjne.

Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w prelekcji oraz zadawali ciekawe pytania.

asp. sztab. Joanna Wielocha