O służbie w Policji i zagrożeniach związanych z dopalaczami

W piątek policjantki z nowodworskiej komendy odbyły cykl spotkań z uczniami klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Pomiechówku. Podczas zajęć omówiono zagrożenia, związane z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. W klasach VIII przeprowadzono także prelekcje, dotyczące promocji zawodu policjanta.

8 października 2021 r. asp. sztab. Joanna Wielocha i asp. Aneta Fabisiak- Wydurska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim odwiedziły uczniów Szkoły Podstawowej im. Generała Wiktora Thommee w Pomiechówku. Zajęcia poświęcone były przekazaniu młodzieży wiedzy, dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych. Nowodworska profilaktyczka przypomniała również o konsekwencjach prawnych, jakie mogą ponieść młodzi ludzie mający kontakt ze środkami odurzającymi.

Podczas spotkania uczniowie klas VIII dowiedzieli się także o pracy w Policji. Młodzieży przekazano informacje o tym, jak krok po krok ubiegać się o wstąpienie do służby, kolejnych etapach postępowania kwalifikacyjnego oraz specyfice zawodu policjanta.

asp. sztab. Joanna Wielocha