O służbie w Policji i zagrożeniach związanych z dopalaczami

W piątek policjantki z nowodworskiej komendy odbyły cykl spotkań z uczniami klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Pomiechówku. Podczas zajęć omówiono zagrożenia, związane z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. W klasach VIII przeprowadzono także prelekcje, dotyczące promocji zawodu policjanta.

8 października 2021 r. asp. sztab. Joanna Wielocha i asp. Aneta Fabisiak- Wydurska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim odwiedziły uczniów Szkoły Podstawowej im. Generała Wiktora Thommee w Pomiechówku. Zajęcia poświęcone były przekazaniu młodzieży wiedzy, dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych. Nowodworska profilaktyczka przypomniała również o konsekwencjach prawnych, jakie mogą ponieść młodzi ludzie mający kontakt ze środkami odurzającymi.

Podczas spotkania uczniowie klas VIII dowiedzieli się także o pracy w Policji. Młodzieży przekazano informacje o tym, jak krok po krok ubiegać się o wstąpienie do służby, kolejnych etapach postępowania kwalifikacyjnego oraz specyfice zawodu policjanta.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.