Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

O zagrożeniach i odpowiedzialności prawnej nieletnich

Policjantka zajmująca się profilaktyka społeczną spotyka się z uczniami nowodworskich placówek oświatowych, aby porozmawiać o zagrożeniach oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Asp. Aneta Fabisiak- Wydurska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim na co dzień prowadzi zajęcia profilaktyczno- edukacyjne z młodzieżą i dziećmi na terenie szkół naszego powiatu. Podczas prelekcji porusza kwestie dotyczące odpowiedzialności prawnej osób nieletnich i konsekwencji wynikających z Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Policjantka wyjaśnia uczniom pojęcia czynu karalnego czy demoralizacji. Porusza także tematy związane z mową nienawiści, hejtem oraz zagrożeniami w internecie.

Zajęcia są dobrą okazją do przekazania uczestnikom za jakie czyny odpowiada się jako nieletni, a kiedy już jako dorosły oraz jakie konsekwencje grożą za popełnienie czynu karalnego.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.