Odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Zakroczymscy policjanci zabezpieczyli amfetaminę i tabletki ekstazy. W tej sprawie zatrzymali dwóch mieszkańców zakroczymskiej gminy w wieku 27 i 38 lat. Obaj usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości środków odurzających, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z zakroczymskiego posterunku, na przystanku w Trębkach Starych zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać. W czasie legitymowania mundurowi ujawnili, że posiada on przy sobie zabronione substancje.

W lewej dłoni zaciśniętej w pięść miał foliowe zawiniątko, a w nim biały proszek. Jak się okazało, próbował w ten sposób ukryć amfetaminę, co potwierdził wykonany narkotest.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Zakroczymiu, wspólnie z nowodworskimi kryminalnymi udali się na przeszukanie do domu 27- latka. Na miejscu zastali 38- letniego brata zatrzymanego. Ten z kolei, co potwierdził w późniejszej rozmowie, widząc idących w kierunku jego domu policjantów, próbował ukryć kolejne narkotyki, wyrzucając je przez okno łazienkowe na trawę. Nie umknęło to uwadze mundurowych, którzy przed budynkiem zabezpieczyli odrzuconą torebkę foliową oraz metalowe pudełko. Tam również znajdowały się środki odurzające.

W trakcie czynności 27- latek źle się poczuł. Mundurowi natychmiast udali się z nim do szpitala. Mężczyzna przyznał się, że widząc policyjny radiowóz połknął torbebkę z narkotykami. Błyskawiczna reakcja policjantów i udzielona na czas pomoc medyczna pozwoliły na uniknięcie powikłań.

Policjanci zabezpieczyli amfetaminę oraz tabletki ekstazy.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim zastosowała wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru. Za to przestępstwo każdemu z mężczyzn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.