Nowodworscy policjanci uratowali 2 łoszaki

Policjanci ruchu drogowego we wtorkową noc stanęli przed niecodziennym wyzwaniem. Po zderzeniu auta osobowego z ciężarną klępą w Popowie Borowym, na świat przyszły dwa młode łoszaki. Policjanci przekazali pod specjalistyczną opiekę. Dwie młode samiczki przebywają teraz w Fundacji Wzajemnie Pomocni, na terenie gminy Pomiechówek.

Do zdarzenia doszło we wtorek o godz. 21:20 na terenie gminy Nasielsk. Oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o potrąconej klępie. Po zderzeniu z lexusem ranna samica nieopodal miejsca zdarzenia urodziła dwa żywe i zdrowe łoszaki.

Funkcjonariusze nowodworskiego ruchu drogowego, którzy obsługiwali to zdarzenie, nie pozostali obojętni na los nowo narodzonych zwierząt. Zaopiekowali się łoszakami oraz podjęli działania, mające na celu zapewnienie im schronienia. Dwie młode samiczki wkrótce znalazły bezpieczny dom i troskliwą opiekę. Na miejsce dojechali pracownicy Fundacji Wzajemnie Pomocni z Błędowa w gminie Pomiechówek. Policjanci przekazali im dwa odratowane zwierzęta. Łoszaki zostały zabrane do ośrodka, gdzie udzielono im fachowej pomocy.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.