Biskup płocki w Modlinie Twierdzy

W piątek (3.05) w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski parafie św. Barbary w Modlinie Twierdzy, odwiedził J.E. Szymon Stułkowski biskup płocki. Ordynariusz diecezji płockiej odprawił Mszę święta w budowanym kościele pw. św. Jana Pawła II. Następnie wraz z wiernymi przeszedł pod figurę Matki Bożej, ustawioną w centrum osiedla, gdzie odśpiewano Litanie Loretańską. Po nabożeństwie wierni wraz z biskupem udali się na plażę przy moście na rzece Narwi, gdzie oczekiwały łodzie, którymi przepłynięto do sanktuarium w Czerwińsku nad Wisłą.

Biskup Szymon Stułkowski wraz z sekretarzem ks. kan. Jarosławem Mokrzanowskim i ks. Łukaszem Mastalerzem SDB proboszczem z salezjańskiej parafii w Czerwińsku nad Wisłą oraz ks. Januszem Nawrockim proboszczem z Modlina Twierdzy, odprawili mszę w samo południe. Następnie w procesji duchowni wraz z wiernymi przeszli do figury Matki Bożej, która ustawiona jest na roku ulic Bema i 29 Listopada na terenie osiedla. Po odśpiewaniu litanii do Matki Bożej, wszystkich zebranych pobłogosławił ordynariusz płocki bp. Szymon Stułkowski. Najmłodsi otrzymali od księdza biskupa słodką niespodziankę.

Wierni, którzy przybyli z Czerwińska, po nabożeństwie przejechali na plażę przy moście na rzece Narwi, gdzie czekały łodzie, którymi w procesji maryjnej przepłynięto rzeką Narwią i Wisłą do bulwarów w Czerwińsku nad Wisłą, gdzie odbyła się procesja do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Zabezpieczeniem procesji na wodzie zajęli się druhowie z OSP w Czerwińsku nad Wisłą. Zabezpieczeniem procesji ulicami Modlina Twierdzy zajęli się natomiast druhowie z OSP Ratownictwo Wodne.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.