Ośrodek dzierżawiony przez ambasadę rosyjską przejęty przez Lasy Państwowe

W środę (2.11) w Skubiance gm. Serock, na teren ośrodka do niedawna dzierżawionego od Lasów Państwowych przez ambasadę Federacji Rosyjskiej, wkroczyła Straż Leśna. Ambasada nie chciała oddać nieruchomości, której umowa dzierżawy została wypowiedziana zaraz po wybuchu wojny na Ukrainie. Obiekty obecnie są całkowicie zdewastowane.

O sprawie działki o powierzchni przeszło 6 hektarów pisał  już na wiosnę portal Wirtualne Legionowo w artykule – Rosjanie nie chcą oddać ośrodka w Skubiance. Po spełnieniu wszystkich wymaganych prawem wniosków o wydanie nieruchomości, za dzierżawę której ambasada przestała płacić od czasu ataku na Ukrainę, na teren posesji wkroczyła Straż Leśna. Obiekt został przejęty ale stan jaki zastano w dwóch budynkach hotelowych jest przerażający. Jak zaznaczył na konferencji prasowej Edward Siarka – wiceminister klimatu i środowiska  – Wszystkie obiekty zostały zdewastowane, powyrywane zostały nawet kable ze ścian, obiekty nadają się do rozbiórki. Przejmujemy tą nieruchomość i mam nadzieję zaproponujemy nowe rozwiązania zagospodarowania tego terenu. 

Dzierżawiony od 40 lat teren to ok. 6 ha, na którym stoją dwa hotele, dwie wille oraz osiem domków letniskowych. W chwili przejęcia wszystkie obiekty znajdowały się w fatalnym stanie technicznym. W środku znajdują się przegniłe podłogi. W wielu miejscach zapada się dach oraz są zdewastowane meble czy powybijane szyby w oknach. Lasy Państwowe muszą przeprowadzić dokładną inwentaryzację przejętego mienia oraz ocenić wartość nieruchomości. W przyszłości planowane jest prowadzenie na tym terenie gospodarki leśnej.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.