Otwarcie boiska w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Kazuniu Nowym

W Kazuniu Nowym na terenie Zespołu Szkolno Przedszkolnego oddano do użytku nowe boisko wielofunkcyjne. Budowa możliwa była dzięki dotacji od Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach projektu „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2021.” W otwarciu wziął udział Marszałek Adam Struzik.

Z okazji otwarcia boiska na terenie szkoły zorganizowano piknik połączony z pokazem najmłodszych uczniów. Dzieci mogły skorzystać z dmuchańców czy wieży wspinaczkowej. Naukę pierwszej pomocy przeprowadzali strażacy z OSP Ratownictwo Wodne, którzy z pomocą dzieci gasili również płonącą wioskę smerfów.

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, baza sportowa na Mazowszu z roku na rok się powiększa. – Widzimy jak dużym zainteresowaniem samorządów lokalnych cieszy się nasz program. To utwierdza nas w przekonaniu, że nasi mieszkańcy chcą aktywnie spędzać czas, ale potrzebują do tego odpowiedniej przestrzeni. Dlatego w tym roku na inwestycje sportowe przeznaczamy rekordowe 41 mln zł. To 10 mln zł więcej niż w ubiegłym roku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.