Pijany doprowadził do czołowego zderzenia

W poprzednim tygodniu, kierujący alfa romeo stracił panowanie za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z fiatem. 30- latek w wydychanym powietrzu miał 1,3 promila alkoholu. Został zatrzymany przez policjantów. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują o odpowiedzialność i rozsądek za kierownicą.

Kilka dni temu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zatrzymali 30- latka. Pijany obywatel Ukrainy wsiadł za kierownicę alfa romeo i w Zakroczymiu doprowadził do zdarzenia drogowego. Nieodpowiedzialny kierowca, jadąc od ul. Płońskiej, najpierw zjechał na prawe pobocze, a następnie na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka fiatem, za kierownicą którego siedział 50- latek z Łomianek. Na szczęście nikt nie został ranny.

Mundurowi zatrzymali 30- latka, który noc spędził w policyjnym areszcie. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 1,3 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu też prawo jazdy.
Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Policja po raz kolejny apeluje o niewsiadanie za kierownicę po najmniejszej nawet ilości spożytego alkoholu. To skrajna nieodpowiedzialność, która może doprowadzić do tragicznych w skutkach konsekwencji.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.