Zabójstwo w Nacpolsku

Około godz. 13:15 dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w miejscowości Nacpolsk (gm. Naruszewo) dwie kobiety zostały zaatakowane nożem.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze wspólnie z ratownikami medycznymi udzielili pomocy rannym. Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej na posesję przyjechało dwóch mężczyzn, którzy prawdopodobnie zaatakowali nożem kobiety, po czym odjechali – podaje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Krzyk usłyszały osoby postronne, które powiadomiły służby. Jedna z pokrzywdzonych kobiet zabrana została pogotowiem lotniczym do szpitala, druga – pomimo akcji reanimacyjnej – zmarła. Jak dowiadujemy się, wraz z kobietami w mieszkaniu przebywało też dwoje dzieci w wieku 2,5 roku oraz 5 miesięcy, które zostały zabrane do szpitala na badania.

Pojazd, którym oddalili się sprawcy, kilka kilometrów dalej uczestniczył w zdarzeniu drogowym, na drodze prowadzącej do miejscowości Zaborowo. Kierowca najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Podróżujący autem mężczyźni dalej uciekli pieszo. W wyniku pościgu płońscy kryminalni zatrzymali jednego z nich, który był nietrzeźwy.

Dla całego stanu osobowego płońskiej jednostki policji ogłoszony został alarm. W akcję zaangażowany był również przewodnik z psem tropiącym oraz policjanci z Samodzielnego Pododdziału Policji w Płocku. W razie konieczności użyty mógł zostać śmigłowiec.

Wieczorem płońska policja poinformowała, że drugiego z mężczyzn – 27-latka – policjanci zatrzymali tuż po godz. 19 kilka kilometrów od miejsca zdarzenia, w jednej z pobliskich miejscowości. Wiemy też już, że zaatakowane kobiety to Ukrainki.

Płońsk w Sieci
Foto: Łukasz Wielechowski


Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.