Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Pałeczki Legionelli w wodzie w Nowodworskim Centrum Medycznym

We wtorek (12.03) w Szpitalu Powiatowym należącym do Nowodworskiego Centrum Medycznego, podczas corocznych badań wody ujawniono pałeczki legionelli. Sanepid zakazał korzystać z pryszniców i ciepłej wody z sieci wodociągowej. 

 – Wykonaliśmy decyzję z 12 marca i natychmiast wyłączyliśmy wodę ciepłą oraz rozpoczeliśmy dezynfekcje termiczną i chemiczną oraz poinformowaliśmy personel i pacjentów o zakazie używania ciepłej wody – przekazał nasze redakcji Rafał Gołębiewski kierownik działu technicznego Nowodworskiego Centrum Medycznego.

Personel jak i pacjenci korzystać mogą z wody zimnej, którą można również podgrzać. W najbliższy poniedziałek znane będą ponowne wyniki badań po przerpowadzonej pierwszej dezynfekcji sieci wodociągowej.

 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.