Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Nocny turniej w szkole z nowodworskimi policjantami

W piątek, aż do północy, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim uczestniczyli w Nocnym Turnieju BRD na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nasielsku. Głównym celem było kształtowanie postaw odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych, edukacja dotycząca zasad ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz dbanie o sprawność fizyczną. Przedsięwzięcie realizowane było pod patronatem WORD w Warszawie, w ramach szkolnego programu „Stawiam na bezpieczeństwo”.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nowodworskiej komendy kom. Sebastian Podgórski wspólnie z oficer prasową podkom. Joanną Wielochą 15 marca 2024 r. na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nasielsku, uczestniczyli w nocnym konkursie Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. To już 4 edycja tego przedsięwzięcia, nad którym honorowy patronat objął Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie, w ramach szkolnego programu „Stawiam na bezpieczeństwo” realizowanego przez nasielską szkołę.

Turniej BRD to inicjatywa, która z roku na rok ma coraz bogatszą formę i przyciąga większą rzeszę uczestników. Kształtowanie postaw odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych osób jest obok edukacji priorytetową rolą szkoły.
Na uczestników czekał test wiedzy, rowerowy tor przeszkód czy szkolenia z nauki pierwszej pomocy. Szkolny Nocny Turniej BRD został wzbogacony o 5 nowych konkurencji (zwinnościowy tor przeszkód, gra terenowa, pokój zagadek, zadania QR, sala quizów interaktywnych). Nocne wydarzenie zostało zorganizowane z myślą o uczniach i rodzicach. W sumie wzięło w nim udział 56 uczniów i 12 rodziców.

Całe przedsięwzięcie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Było doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umietętności praktycznych i teoretycznych, z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Wszyscy uczestnicy aż do północy z uśmiechem na ustach, w radosnej i miłej atmosferze realizowali zadania i konkurencje sportowe.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.