Pan „pod wpływem” został wyprowadzony z samolotu

W niedzielę (14.08) funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin wyprowadzili z samolotu agresywnego mężczyznę, który uprzykrzył załodze i pasażerom podróż z Helsinek. Jak się okazało, u mężczyzny stwierdzono blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Podróżny poza stanem upojenia alkoholowego, agresywnym zachowaniem, kategorycznie odmawiał wykonywania poleceń załogi samolotu, stanowiąc tym samym zagrożenie dla pozostałych pasażerów. Po wylądowaniu samolotu na podwarszawskim lotnisku Warszawa-Modlin do akcji przystąpili funkcjonariusze Straży Granicznej. Interwencja wobec mężczyzny wymagała użycia środków przymusu bezpośredniego.

Mimo to, 49 – latek nadal zachowywał się wulgarnie i agresywnie. Po wyprowadzeniu z samolotu mężczyzna trafił do pomieszczeń służbowych SG, gdzie zbadano go alkomatem – miał blisko 3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z oczywistym stwarzaniem bezpośredniego zagrożenia dla swojego życia i zdrowia, a także innych osób znajdujących się w jego bezpośrednim otoczeniu podróżny został zatrzymany, a następnie osadzony w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych przy KPP Sochaczew, do dyspozycji funkcjonariuszy Straży Granicznej. Po wytrzeźwieniu mężczyzny, zostały z nim przeprowadzone czynności służbowe.

W myśl art. 210 ust. 1. pkt. 7 Ustawy Prawo Lotnicze awanturnik został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.