Pierwszy kwartał na lotnisku Warszawa – Modlin

Trzy pierwsze miesiące roku 2022 na Lotnisku Warszawa-Modlin potwierdzają odbudowę ruchu pasażerskiego. W pierwszym kwartale z usług Lotniska skorzystało 525 566 pasażerów i obsłużono na nim 4 514 operacji lotniczych. Stanowiło to odpowiednio 73,1% wolumenu pasażerów i 89,6% operacji startów i lądowań, w stosunku do analogicznego okresu roku 2019.

Biorąc natomiast pod uwagę statystyki tylko marca br., to widoczna jest znaczna poprawa wyników pod względem obsłużonego ruchu pasażerskiego. 211 488 pasażerów stanowiło 82,9% całkowitego wolumenu pasażerskiego z marca 2019 roku.

W minionym kwartale pasażerowie tradycyjnie najczęściej wybierali Londyn, a w następnej kolejności Bergamo, Dublin, Brukselę i Rzym.

Nowy rok rozpoczęliśmy z nowymi nadziejami, nie tylko dla naszego Lotniska, ale też całej branży. Perspektywy i plany są bardzo ciekawe. Dynamicznej odbudowie ruchu lotniczego sprzyja m.in. znoszenie obostrzeń w podróżowaniu w Europie, w tym w Polsce. Oferta lotów z naszego lotniska w sezonie rozkładowym  Lato 2022, obejmująca łącznie 57 kierunków, z pewnością będzie cieszyć się zainteresowaniem ze strony naszych pasażerów. Dalszy niezakłócony rozwój zależy jednak od zakończenia wojny w Ukrainie – mówi Tomasz Szymczak, p. o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Letni rozkład lotów
Port Lotniczy Warszawa-Modlin rozpoczął Sezon Lato 2022. Już w marcu do rozkładu lotów wróciły po przerwie dwa bardzo ciekawe turystycznie kierunki, obsługiwane przez Ryanair: Piza i Trapani. Począwszy od maja br. siatka połączeń Lotniska została wzbogacona o kolejne dwa nowe, międzynarodowe kierunki: Budapeszt i Kowno. Jednak hitem tegorocznego sezonu dla pasażerów planujących swój wypoczynek nad polskim morzem może okazać się, wznawiane po kilkuletniej przerwie, połączenie krajowe do Szczecina-Goleniowa. W sezonie Lato 2022 siatka połączeń lotniska obejmie łącznie 57 kierunków.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.