Pijany rowerzysta z sądowym zakazem

Nasielscy mundurowi zatrzymali w sobotę 55- latka, który kierował rowerem, mając w wydychanym powietrzu prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna miał też sądowy zakaz prowadzenia rowerów, wydany przez pułtuski sąd. Przypominamy, że za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł.

W sobotni wieczór przed godz. 20:00, policjanci nasielskiej prewencji na ul. Warszawskiej zauważyli rowerzystę, który poruszał się tzw. zygzakiem. Zatrzymali go więc do kontroli drogowej. Jak się okazało, dobrze znany funkcjonariuszom mieszkaniec Konar był pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie rowerzysty blisko 2 promile alkoholu. Sprawdzenie w policyjnym rejestrze dodatkowo wskazało, że 55- latek ma aktualnie obowiązujący zakaz prowadzenia rowerów, wydany przez Sąd Rejonowy w Pułtusku.

Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł. Zgodnie z kodeksem karnym, za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Pułtusku.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.