Działania „TIR w mieście”

W czwartek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim przeprowadzili działania „TIR W MIEŚCIE”. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący pojazdami ciężarowymi stosują się do znaku B5 „zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych”.

Działania miały charakter prewencyjno – kontrolny. Niemniej jednak kierowcy, którzy nie zastosowali się do obowiązujących aktualnie przepisów ruchu drogowego, musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

W trakcie czynności, które realizowane były w czwartkowe przedpołudnie na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego, patrol ruchu drogowego podjął 12 kontroli, wobec kierujących pojazdami ciężarowymi. Policjanci nałożyli 5 mandatów karnych oraz zatrzymali dowód rejestracyjny.

Trzeba pamiętać, że wobec kierujących, którzy nie stosują się do znaku B5 – „zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych” – zgodnie z taryfikatorem przewidziany jest mandat w wysokości 500 zł oraz 3 punkty karne.

Należy również podkreślić, iż pod obowiązującym na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego znakiem drogowym B5 umieszczona jest tabliczka, z której treści wynika, iż na teren miasta może wjechać samochód o masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony DMC, który dostarcza zaopatrzenie do firm znajdujących sie w granicach miasta Nowy Dwór Mazowiecki.

Policjanci podczas każdej służby zwracają uwagę na stosowanie się kierujących do aktualnie obowiązujących znaków drogowych. Podobne działania prowadzone będą przez mundurowych jeszcze niejednokrotnie.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.