Piknik Ekologiczny w nowodworskim Liceum

W czwartek (9.11) roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Wojska Polskiego w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się Piknik Ekologiczny. Dzięki któremu uczniowie mogli zapoznać się ze światem ekologii. Dodatkowo została zorganizowana zbiórka na dygestorium szkolne, które jest przeznaczone do prezentowania doświadczeń chemicznych.

W wydarzeniu wzięły udział firmy Eco Harpoon – Recycling Sp. z o.o. oraz ASEKOL PL S.A., które wsparły finansowo wydarzenie oraz pokazali uczniom na czym polega recykling, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz utylizacje zużytych źródeł światła zawierających rtęć.

Uczniowie przygotowali również stoiska takie jak:
– zdrowe jedzenie w jadalnych naczyniach;
– tworzenie lasu w słoiku;
– konkurs w zgniataniu butelek;
– konkurs w segregowaniu śmieci;
– koło fortuny o tematyce ekologicznej;
– doświadczenia chemiczne;
– pokaz mody ekologicznej czyli ponowne wykorzystanie ubrań;

Zorganizowana również została poprzedzająca wydarzenie kilkudniowa zbiórka elektrośmieci, która przyczyniła się do zebrania potrzebnej sumy na sprzęt szkolny. Mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego i okolic oraz lokalne firmy ochoczo wspierali zorganizowaną zbiórkę i oddali ponad 28 900 kg elektrośmieci! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym mieszkańcom, którzy przyczynili się do tego sukcesu!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.