Policjantki na spotkaniu z młodzieżą

Funkcjonariuszki z nowodworskiej komendy uczestniczyły w spotkaniu profilaktycznym z uczniami klas VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowym Dworze Mazowieckim. Podczas prelekcji przekazały informacje dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz promowały zawód policjanta.

Kilka dni temu policjantki z Komendy Powiatowej Poicji w Nowym Dworze Mazowieckim uczestniczyły w zajęciach profilaktyczno- informacyjnych w jednej z nowodworskich szkół. W trakcie zajęć omówiły zagadnienia zawarte w Ustawie z dnia 9 września 2022 r. o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, wyjaśniając czym jest m.in. demoralizacja i czyn karalny. Poinformowały uczniów o środkach wychowawczych jakie może zastosować sąd oraz uświadomiły młodzież o konsekwencjach nieodpowiedzialnych zachowań.

Druga część spotkania poświęcona była promocji zawodu policjanta. Funkcjonariuszki przekazały jak wyglądają poszczególne etapy naboru do służby w Policji, wskazały na możliwość wyboru wielu interesujących i ciekawych ścieżek kariery zawodowej, zachęcając do wstąpienia w szeregi Policji.

Na koniec uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, na które policjantki odpowiadały podczas wspólnej dyskusji.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.