Zjednoczeni uczcili 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości

Radni Rady Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim, zrzeszeni w klubie Zjednoczeni, zorganizowali wspólne śpiewanie Hymnu w związku z 105 rocznicą Odzyskania Niepodległości. Dzień wcześniej uroczyście odsłonięto mural na bloku przy ulicy Mazowieckiej, poświęcony generałowi Tadeuszowi Kossakowskiemu – patronowi 2 Mazowieckiego Pułku Saperów.

Od pięciu lat w samo południe spotykamy się, aby wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne. W tym roku, wyjątkowo stawiliśmy się w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego, aby wspólnie odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego, bowiem dzień wcześniej odsłanialiśmy trzeci nowodworski mural, nawiązując przy tym do ojców niepodległej Polski. Dziękuję wszystkim mieszkańcom za liczne przybycie. Pokazaliśmy, że w Nowym Dworze jest potrzeba zbudowania jedności i my ją jako Zjednoczeni budujemy i zbudujemy! – mówi Marcin Ozdarski lider klubu Zjednoczeni.

Foto: Krzysztof Sosnowski

W sobotę (11.11) po zakończonych miejskich uroczystościach, mieszkańcy, harcerze i radni z klubu Zjednoczeni, spotkali się w parku im. Wybickiego, gdzie odśpiewano Hymn Polski oraz wysłuchano koncertu pieśni patriotycznych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.