PKP Intercity wzmacnia pociągi na majówkę i zachęca do korzystania z promocji

Zbliża się długi weekend majowy, podczas którego Polacy chętnie podróżują po kraju i do państw sąsiednich. PKP Intercity zaprasza do wspólnych przejazdów i dostosowuje swoją ofertę do wzmożonego ruchu pasażerskiego. Między 30 kwietnia a 5 maja przewoźnik zwiększy liczbę kursujących pociągów, wydłuży ich relacje oraz planowo wzmocni 182 składy dodatkowymi 238 wagonami. Operatywnie zaś prowadzone są kolejne wzmocnienia połączeń z wysoką frekwencją – do 58 składów zostanie dostawionych 126 wagonów.

Majówka to okres, kiedy wiele osób decyduje się na wyjazdy, zarówno w kraju, jak i za granicę. To doskonała okazja do odwiedzenia rodzin, przyjaciół, ale także do odkrycia nowych, urokliwych zakątków naszego kraju. PKP Intercity oferuje połączenia do najpopularniejszych kurortów, ale także do tych mniej znanych, urokliwych miejsc. Wychodząc naprzeciw potrzebom pasażerów, PKP Intercity zaplanowało uruchomienie dodatkowych pociągów oraz kursowanie wybranych połączeń w wydłużonych relacjach.

Pełna lista dodatkowo uruchomionych pociągów:

 • EIC 1540 Jantar Warszawa Zachodnia – Hel; kursujący 27-28 kwietnia i 1-5 maja,
 • EIC 5140 Jantar Hel – Warszawa Zachodnia; kursujący 27-28 kwietnia i 1-5 maja,
 • EIC 1548 Kaszub Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna; kursujący 6 maja,
 • EIC 5148 Kaszub Gdynia Główna – Warszawa Centralna; kursujący 5 maja,
 • EIC 1592 Neptun Warszawa Centralna – Gdynia Główna; kursujący 27 kwietnia i 1 oraz 3 maja,
 • EIC 5192 Neptun Gdynia Główna – Warszawa Zachodnia; kursujący 28 kwietnia i 1 oraz 5 maja,
 • IC 57150 Zatoka Gdynia Główna – Poznań Główny; kursujący 30 kwietnia oraz 1,2,5 maja,
 • IC 75150 Zatoka Poznań Główny – Gdynia Główna; kursujący 1,2,3,6 maja,
 • IC 15154 Lazur Łódź Fabryczna – Gdynia Główna; kursujący 1 maja,
 • IC 51154 Lazur Gdynia Główna – Łódź Fabryczna; kursujący 1 maja,
 • IC 51128 Mieszko Bis Gdynia Główna – Łódź Kaliska przez Poznań, Wrocław, Częstochowę; kursujący 5 maja.

Pełna lista pociągów kursujących w wydłużonych relacjach:

 • IC 31102 Marszałek Piłsudski rel. Kraków Główny – Warszawa Gdańska kursuje w wydłużonej relacji do Olsztyna Gł. pod numerem 35124; kursujący 4 maja,
 • IC 13102 Marszałek Piłsudski rel. Warszawa Gdańska – Kraków Główny kursuje w wydłużonej relacji z Olsztyna Gł. pod numerem 53124; kursujący 5 maja,
 • IC 91130 Zosia Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia wydłużony jako IC 15130 do Gdyni Gł.; kursujący 5 maja,
 • EIC 8100 Chrobry Szczecin Główny – Warszawa Wschodnia wydłużony jako EIC 8540 do Gdyni Gł.; kursujący 27 kwietnia i 4 maja,
 • EIC 1800 Chrobry Warszawa Wschodnia – Szczecin Główny wydłużony jako EIC 5840 z Gdyni Gł.; kursujący 28 kwietnia i 5 maja,
 • IC 61102 Konopnicka relacji Wrocław Główny – Warszawa Wschodnia kursuje w wydłużonej relacji do Olsztyna Gł. pod numerem 65124; kursujący 30 kwietnia i 5 maja,
 • IC 16108 Oleńka relacji Warszawa Gdańska – Wrocław Główny kursuje w wydłużonej relacji z Olsztyna Gł. pod numerem 56124; kursujący 30 kwietnia i 5 maja,
 • TLK 53102 Lubomirski rel. Gdynia Główna – Kraków Główny kursuje w wydłużonej relacji do Przemyśla Gł.; kursujący 30 kwietnia i 4-5 maja,
 • TLK 35102 Lubomirski rel. Kraków Główny – Gdynia Główna kursuje w wydłużonej relacji z Przemyśla Gł.; kursujący 1 maja i 5-6 maja.

2 maja w Warszawie odbędzie się finał Pucharu Polski w piłce nożnej. PKP Intercity uruchomi 3 dodatkowe pociągi specjalne dla kibiców ze Szczecina oraz 4 dodatkowe pociągi specjalne dla kibiców z Krakowa, a także wzmocni połączenia rozkładowe jadące z tych miast do stolicy.

Atrakcyjne ceny biletów PKP Intercity

Osoby planujące podróż z większą grupą mają możliwość skorzystania z promocji „Taniej z Bliskimi”. Aby uzyskać 30% zniżki od podstawowej ceny biletów, wystarczy podróżować w grupie liczącej od 2 do 6 osób. Oferta ta jest dostępna w pociągach TLK i IC na trasach krajowych, a dodatkowo można ją łączyć z ulgami ustawowymi. Ważne jest, aby bilety zakupić  najpóźniej na trzy dni przed odjazdem. Dzięki tej promocji, podróżowanie z rodziną lub grupą przyjaciół jest tańsze. Warto również korzystać z promocji „Bilet Rodzinny” na połączenia EIC i EIP, która pozwala na obniżenie kosztów podróży o 30%. Jest to korzystna oferta dla grupy od 2 do 5 osób, w której podróżuje przynajmniej jedno dziecko poniżej 16 roku życia.

We wszystkich pociągach PKP Intercity w relacjach krajowych można korzystać także z Karty Dużej Rodziny, która daje 30% rabatu podczas wspólnej podróży co najmniej 2 osób posiadających Kartę Dużej Rodziny (bez względu na przynależność rodzinną).

Podróżując z dziećmi warto pamiętać o tym, że dzieci, które nie ukończyły 4. roku życia, podróżują z PKP Intercity z ulgą 100% w wagonach 2. klasy. Wystarczy pobrać dla nich bilet z tą ulgą. Starszym dzieciom i młodzieży szkolnej przysługuje ustawowa ulga w wysokości 37% – na podstawie legitymacji szkolnej.

Studenci mogą korzystać z ustawowej ulgi, która pozwala im na 51% zniżki na bilety PKP Intercity na wszystkie krajowe trasy. Wystarczy okazać ważną legitymację studencką. Seniorzy również mają możliwość taniego podróżowania z narodowym przewoźnikiem. Każdy, kto ukończył 60 lat, może skorzystać z oferty „Bilet Seniora”, która zapewnia 30% zniżki na podróże krajowe we wszystkich kategoriach pociągów, zarówno w pierwszej, jak i drugiej klasie. Wystarczy okazać konduktorowi dowód tożsamości z datą urodzenia. Osoby na emeryturze lub rencie, niezależnie od wieku, mają prawo do dwóch przejazdów rocznie z 37% zniżką w drugiej klasie we wszystkich kategoriach pociągów na trasach krajowych. Podczas kontroli, oprócz dowodu tożsamości, powinni przedstawić zaświadczenie wydane przez odpowiednią instytucję, na przykład przez lokalną jednostkę Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Tańsze przejazdy w środku tygodnia

Osoby podróżujące podczas tegorocznej majówki, która wypada w środku tygodnia, mogą skorzystać z oferty Mulitprzejazd oraz Multiprzejazd Max. Obowiązują one przez trzy doby – od północy we wtorek do godz. 24:00 w czwartek i umożliwiają dowolną liczbę przejazdów w tym czasie. Wybierając Multiprzejazd można podróżować pociągami kategorii TLK i IC w 2. klasie za 119 zł i w 1. klasie za 159 zł. Natomiast Multiprzejazd Max obejmuje wszystkie pociągi PKP Intercity. Bilet na podróże w 2. klasie kosztuje 239 zł, a w 1. klasie – 396 zł.

Planowanie podróży

Szczegółowe informacje o rozkładach jazdy pociągów, a także możliwościach zakupu biletów, są dostępne na stronie intercity.pl oraz w aplikacji mobilnej PKP Intercity. Dostępna jest również infolinia pod numerem +48 22 322 22 22 (koszt zgodny z taryfą operatora). Ponadto, w trakcie długiego weekendu do dyspozycji pasażerów, na największych dworcach w Polsce, będą informatorzy mobilni. Pomogą oni podróżnym ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży. PKP Intercity zachęca do wcześniejszego planowania podróży i zakupu biletów.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.