Spotkanie z uczniami zakroczymskiej szkoły

Kierownik Posterunku Policji w Zakroczymiu spotkała się z uczniami tamtejszej Szkoły Podstawowej. Tematem przewodnim prelekcji była odpowiedzialność prawna nieletnich oraz zagadnienia dotyczące cyberzagrożeń, hejtu, przemocy rówieśniczej, mowy nienawiści czy demoralizacji.

Asp. Aneta Fabisiak- Wydurska z zakroczymskiego posterunku 29 kwietnia 2024 r. odwiedziała uczniów Szkoły Podstawowej im. Pomnik Wdzięczności w Zakroczymiu. Na spotkaniu policjantka omówiła z młodzieżą wybrane zagadnienia obowiązującej Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich i na jej podstawie wyjaśniła słuchaczom, jakiej odpowiedzialności prawnej podlegają nieletni sprawcy czynów karalnych oraz co kryje się pod pojęciem demoralizacja. Ważnym zagadnieniem omówionym podczas prelekcji była przemoc rówieśnicza, hejt, mowa nienawiści, sposoby jak sobie z nimi radzić oraz gdzie szukać pomocy.

Kolejnym punktem spotkania były zagadnienia związane z cyberprzemocą, połączone z odpowiedzialnością prawną nieletnich. Policjantka wyjaśniła uczniom, że w sieci nie jest się anonimowym i trzeba odpowiadać za zamieszczane tam treści. Duża część nastolatków nie zdawała sobie też sprawy, że wykluczenie w sieci, jest przejawem przemocy rówieśniczej.

Prelekcja miała na celu podniesienie świadomości uczniów na temat przepisów obowiązującego prawa oraz ewentualnych konsekwencji, które mogą ponieść za jego nieprzestrzeganie.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.